Inkvizícia na 99%

Autor: Jozef Vilček | 1.3.2012 o 7:04 | Karma článku: 8,67 | Prečítané:  2470x

Do dnešného dňa som mal pocit, že právo útrpné bolo na našom území zrušené Máriou Teréziou v 18. storočí. No už si tak celkom istý nie som. Po tom, čo sa za posledných 24 hodín udialo, sa skoro obávam, že 111 kandidátov za hnutie 99% - občiansky hlas, všetci ich sympatizanti, priaznivci a osoby, ktoré s myšlienkami tohto hnutia súhlasia skončia upálení na hranici.

Ak máte dojem, že by bolo dobré zvýšiť minimálnu mzdu, že ženy si zaslúžia rovnakú mzdu ako muži, že je dôležité vyšetriť gorilu, že máme nárok na plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť, že dôchodcovia majú právo na dôstojný život, že treba vyrovnávať regionálne rozdiely, že treba zvýšiť platy učiteľov, že treba vytvárať nové pracovné miesta, že treba nahradiť presluhujúcich politikov, dávajte si pozor! Myslíte si totiž presne to isté čo hnutie 99% a nemusí to s vami dobre dopadnúť.

Ak ste niekedy zbierali podpisy pre nejakú petíciu, asi viete, že na hárkoch sú, okrem samotného podpisu a mena, aj adresa a číslo občianskeho preukazu. Ešte ako študenti sme vždy postupovali tak, že sme si určili rajóny a oslovovali ľudí. Na konci dňa sme hárky odovzdali. Neexistuje žiadna šanca, aby človek, ktorému hárky odovzdáte mohol overiť ich pravdivosť. Nemá odkiaľ vedieť, či konkrétne číslo občianskeho preukazu, adresa i podpis sú naozaj toho ktorého človeka. Takže v prípade, že sa niekto snažil od samého začiatku nás diskreditovať, mohlo sa to podariť celkom jednoducho.

Mimoriadne nasadenie polície na preverenie všetkých podpisov určite nie je náhodné, ako by pokročilo vyšetrovanie gorily, ak by takýto počet príslušníkov polície vyšetroval túto kauzu? Kto sa bojí Vačokovej vyšetrovacej komisie? Ak by ľudia vo voľbách 99% do parlamentu poslali gorily by sa museli báť. Všetko nasvedčuje tomu, že nechcú riskovať a preto by bolo lepšie, aby 99% ani kandidovať nemohlo.

Cieľom posledných aktivít je nepochybne zastrašiť ľudí, aby upadli do apatie a tak paralyzovať snahy o zmenu, ktorá im naháňa hrôzu. Veľké zmeny v spoločnosti bývajú vždy sprevádzané zastrašovaním zo strany tých, ktorí sa zmien najviac obávajú. V histórii je podobných príkladov mnoho, 1848, 1918, 1938, 1948, 1968, 1989, 1998, 2012?

Nedáme sa zastrašiť, zmena k lepšiemu za to stojí!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Gajdoša kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda mali povedať do konca septembra.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?