Politické vadí - nevadí!

Autor: Jozef Vilček | 27.2.2012 o 7:38 | Karma článku: 8,70 | Prečítané:  3213x

Niekto sa v poslednej dobe snaží „čestných“ politikov zaťahovať do „špinavých“ hier. Tiež Vám spojenie „čestný politik“ trhá uší? Kto myslíte, že tieto „špinavé“ hry hrá? Kauzy sa množia ako huby po výbuchu černobyľskej elektrárne a voliči znechutene sumarizujú, čo im vadí viac a čo menej. No na tejto hre vadí, nevadí je niečo zvrátené.

Staré známe, že ľuďom vadí smietka vo vašom oku, ale brvno vo svojom nevidia, platí v politike dvojnásobne. Na druhej strane, ak by politici mali v očiach iba smietky, asi by sa nám všetkým žilo lepšie. To, že sme si všetci rovní, iba niektorí sú rovnejší takisto vieme, ale aj v tejto rovnosti je veľa zvláštností a niektoré z nich som vybral do tohto blogu.

Vadím Vám, že 99% - občiansky hlas si platí kampaň z príjmov svojich členov, prívržencov a sympatizantov, ale nevadí Vám, že zavedené parlamentné strany si platia kampaň (a antikampaň proti nám) z daní, teda z peňazí nás všetkých.

Vadí Vám, že chceme zvyšovať minimálnu mzdu, aby sa zvýšila životná úroveň najnižších príjmových skupín, ale nevadí Vám, že nominanti politických strán dostávajú mnohotisícové odmeny, (najnovšie návrh na odmenu 55tis. Euro pre šéfa SP).

Vadí Vám, že sme v politike noví bez toho, že vidíte, čo je za nami, ale nevadí Vám, že za tými, ktorých volíte sú kauzy, korupcia a klamstvá. Navyše ak prijímame logiku tohto argumentu, tak by nikdy nikto nový nemohol do politiky vstúpiť (opäť chceme režim, v ktorom by nám kádre vo funkciách zomierali).

Vadí Vám myšlienka, že „možno“ nesplníme sľuby, ktoré dávame svojim voličom, ale nevadí Vám, že stabilné strany plné presluhujúcich politikov nesplnili sľuby už mnohokrát, ba čo horšie mnohokrát jednali v priamom rozpore so svojimi tvrdeniami a sľubmi.

A určite nájdete celú kopu ďalších vecí, ktoré Vám na nás vadia, ale nevadí Vám, že politici v na mieru šitých oblekoch s miliónovými hodinkami na rukách chodia na jachty, popíjajú colu, navštevujú finančných žralokov, či pozývajú „rôznych ľudí“ priamo k sebe domov.     

Na záver by som sa pridal to, čo vadí mne. Vadí mi, že 22 rokov po nežnej revolúcii by mnoho ľudí vymenilo našu „demokraciu“ za režim spred roka 1989. Tento stav je výsledok práce našich politikov, ich pomýlených priorít a neschopnosti pomáhať niekomu inému okrem seba. Čo ešte sa musí stať, aby sme ich vymenili?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Gajdoša kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda mali povedať do konca septembra.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?